Macma Sp. z o. o.

Nie jesteś zalogowany

Światowy dzień oceanów

Światowy Dzień Oceanów - zobacz jak butelka z logo może ocalić świat!

Czy butelka wielorazowa może stać się bohaterem w walce o lepszą przyszłość Świata? Czy taki upominek reklamowy z logo może być nie tylko skutecznym nośnikiem przekazu marketingowego, ale również głosem społecznej, ekologicznej odpowiedzialności?

Oceany toną w plastiku

Dziś, 08 czerwca obchodzimy święto wyjątkowe dla naszej Planety. Światowy Dzień Oceanów został ustanowiony w 2008 roku z inicjatywy ONZ, w celu szerzenia wiedzy na temat oceanicznej fauny i flory, ale nie tylko. Główną motywacją do świętowania Dnia Oceanów jest potrzeba uświadamiania o stopniu zanieczyszczenia oraz możliwości ochrony cennych, światowych zasobów wody słonej oraz słodkiej.

Czy wiesz, że każdy człowiek rocznie ,,produkuje” ok. 40 pustych butelek po wodzie mineralnej? Czy zdajesz sobie sprawę, że każdej minuty do oceanów trafia ilość plastikowych odpadów, odpowiadająca zawartości jednej, dużej ciężarówki? To się dzieje codziennie, każdej minuty!!!! Co jest w tym wszystkim najgorsze? Plastik nie rozłoży się NIGDY. Po wielu latach zamieni się po prostu w cząsteczki mikro-plastiku, które będą kumulować się (to już się dzieje!) we wszystkich organizmach żywych naszej Planety. W Twoim również. 

Zobacz bidon metalowy 500 ml

Butelka z logo, która staje się przesłaniem

Ograniczenie zużywania jednorazowych foliówek, słomek czy kubeczków to świetny krok w kierunku ocalenia Ziemi przed powodzią plastikowych odpadów, ale to nie wszystko, co możesz zrobić. Każdej minuty na świecie kupowanych jest ok. 1 milion plastikowych butelek z wodą mineralną, przy czym aż w 39 krajach woda pitna znajduje się na wyciągnięcie ręki, w kranie. Nawadnianie organizmu to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia - rób to z głową! Butelka wielorazowa napełniona świeżą, zimną wodą pozwoli zaspokoić Twoje pragnienie o każdej porze roku. Dodaj do niej ulubione zioła np. miętę, tymianek i owoce, aby w szybki i ekologiczny sposób zamienić zwykłą wodę z kranu w pyszną i zdrową lemoniadę. Większość wielorazowych butelek z logo nadaje się do mycia w zmywarce, dlatego z łatwością utrzymasz je w czystości przez wiele lat. Zobacz, jak niewielkim wysiłkiem możesz zaoszczędzić naszej planecie ogromnej ilości plastikowych odpadów! Butelka z logo może mieć również podwójne, izolowane ścianki które utrzymują ciepło lub zimno Twojego napoju przez długie godziny poza domem.
 

Zobacz butekę termiczną 500 ml

Dopper - butelki wielorazowe z logo i niezwykłą misją

Mimo, że w ofercie Macma Polska znajdziesz wiele niepowtarzalnych butelek i bidonów to te, produkowane przez holenderską markę Dopper zdecydowanie wyróżniają się nie tylko designem, ale również przesłaniem. ,,The bottle is the massage” - nie zostawiaj po sobie śladu, pij wodę z kranu na co dzień i podczas podróży, korzystając wyłącznie z wielorazowych butelek. Te od Dopper są w dodatku wyjątkowo funkcjonalne i piękne! Znajdziesz tu zarówno lekkie jak piórko butelki na wodę z logo, wykonane z wytrzymałego polipropylenu, jak również stalowe bidony termiczne w dwóch pojemnościach: 350ml oraz 580ml. Raz na zawsze pożegnaj jednorazowy plastik i wybierz trwałe i designerskie butelki z logo Dopper.

Marka od początku istnienia angażuje się w ochronę oceanów i propagowanie picia wody z kranu w miejscach, gdzie jest to możliwe. Projekty edukacyjne w europejskich szkołach, program ,,Woda pitna dla Nepalu”, liczne prelekcje i wystawy m.in. w Tropenmuseum w Amsterdamie czy… zbudowanie repliki mostu brooklińskiego z jednorazowych butelek PET! Pamiętasz, ile takich butelek jest kupowanych na świecie każdej minuty? Tak, z 1 miliona jednorazowych butelek po wodzie marka Dopper zbudowała pełną replikę tego słynnego, nowojorskiego mostu. Takie akcje pomagają uświadomić nam jak dużym, światowym problemem jest zanieczyszczenie oceanów.

Zobacz najnowszą kolekcję butelek Dopper! 

A Ty? Masz już swoją butelkę wielorazową z logo? Jeśli nie sprawdź ogromny wybór w Macma Polska!
  

Natalia Tkacz-Brodacka

Specjalista ds. marketingu w Macma Polska