Macma Sp. z o. o.

Nie jesteś zalogowany

Gadżety reklamowe dla niezdecydowanych Klientów

Praca w agencji reklamowej potrafi zapewnić sporo emocji. Prośby Klientów bywają naprawdę zaskakujące, więc kiedy trafi się osoba, która w zasadzie nie wie czego chce, wystarczą "jakieś gadżety", to początkowo wydaje się nam, że los puścił do nas oczko. Jednak nie zawsze tak jest. Czy Niezdecydowany Klient = trudny Klient? I jak wybrać dla niego najlepsze gadżety reklamowe?

Jak wybierać gadżety reklamowe dla niezdecydowanego Klienta?

Gadżety reklamowe z nadrukiem

Gadżety reklamowe potrzebne od zaraz!”
Znacie to? Klient wpada do Waszego biura i komunikuje, że potrzebuje jakieś „gadżety reklamowe”, najlepiej na już i żeby były fajne. Teoretycznie jest to wymarzona sytuacja, w której wystarczy zaproponować sprawdzone artykuły reklamowe, dopiąć szczegóły i cieszyć się udaną transakcją. Niestety po krótkim czasie okazuje się, że miało być pięknie, a jest…jak zawsze ! Nas już nic nie dziwi, w końcu Macma działa na rynku jako hurtownia gadżetów reklamowych od kilkunastu lat. Dlatego też chętnie doradzimy, jak przekonać niezdecydowanego Klienta i z sukcesem sprzedać mu gadżety reklamowe.


Gadżety reklamowe a budżet.
W wyborze odpowiednich gadżetów reklamowych Klienci bardzo często kierują się kryterium finansowym. Dlatego warto już na początku współpracy wyznaczyć budżet, jaki dana firma może przeznaczyć na promowanie swojej marki. Dzięki temu łatwiej będzie nam przedstawić wybrane gadżety reklamowe, które będą w zasięgu naszego Klienta. W tym momencie trzeba też ustalić, czy Klient chciałby rozdać jak najwięcej tańszych gadżetów reklamowych, czy stawia jednak nie mniejszą liczbę sztuk, ale lepszą jakość lub zaawansowane funkcje tychże gadżetów. Po omówieniu tych dwóch zmiennych, sytuacja stanie się bardziej klarowna i w prosty sposób będziemy mogli przygotować ofertę produktową.

Gadżety reklamowe z nadrukiem
Gadżety reklamowe a ich przeznaczenie.
Podczas rozmowy ze zleceniodawcą, wskazane jest także, aby sprecyzować, gdzie i w jaki sposób Klient chciałby rozdawać gadżety reklamowe z logo swojej firmy. Nieco inne gadżety zaproponujemy bankom czy instytucjom państwowym, które chciałyby dystrybuować artykuły promocyjne wśród odwiedzających ich interesantów, a inny typ gadżetów reklamowych będziemy polecali na różnego rodzaju eventy czy imprezy masowe. Bywa też, że Klienci szukają ekskluzywnych i świetnych jakościowo, pojedynczych sztuk gadżetów reklamowych, które wykorzystają jako gustowne prezenty dla kontrahentów czy partnerów biznesowych.


Gadżety reklamowe a identyfikacja wizualna marki
Gadżety reklamowe mają budować relacje z Klientami i wzmacniać markę. Dlatego niezwykle istotne jest, aby ich wygląd korespondował z identyfikacją wizualną firmy, która chce za ich pomocą promować swój biznes. Doradzając niezdecydowanemu Klientowi w sprawie gadżetów reklamowych oraz znakowania na nich, należy skupić się na takich aspektach jak kolorystyka firmowa, odpowiednia czcionka liter (jeśli na gadżetach drukujemy dodatkowe treści) i ogólna estetyka dopasowana do charakteru i branży naszego Klienta.


Podstawy rozmów z niezdecydowanym Klientem już znamy, ale nie zapominajmy, że duże znaczenie ma też nasza postawa, uśmiech i pozytywne nastawienie do spotkania. Jeśli połączymy to z dobrą kawą, na którą zaprosimy Klienta, jesteśmy pewni, że wszystkie rozmowy biznesowe pójdą szybko, gładko i z sukcesem dla obu stron, a wybrane gadżety reklamowe ucieszą zarówno obdarowanych, jak i obdarowujących

Gadżety reklamowe z logo